fbpx

Szczepienia w sezonie 2021/2022

Już 29 listopada rusza 3. sezon programu darmowych szczepień przeciw grypie. Metropolitalny program szczepień osób w wieku 25-64 lata, realizowany jest od sezonu 2019/20. W bieżącym roku zainteresowanie jest jeszcze większe, a ponieważ lekarze zalecają wzmacnianie odporności przeciw grypie, to dostęp do preparatów będzie w punktach metropolitalnych, w których od miesięcy przeciw COVID19 szczepią zespoły Szpitala Podolany.

Dziękujemy za zaufanie ze strony Metropolii Poznań, które sprawiło, że mogliśmy szybko ruszyć ze szczepieniami na tak dużą skalę – komentuje Tomasz Cichowski, prokurent Szpitala Podolany – Nasi medycy mają za sobą już 95 tysięcy szczepień przeciw koronawirusowi. Teraz w punktach, w których działamy, ruszamy z akcją szczepień przeciw grypie. Nasza współpraca na polu przeciwdziałania pandemii jest szersza, bo prowadzimy też wspólnie z Metropolią program Odważ się na Zdrowie, w którym już blisko tysiąc osób zrzuca zbędne kilogramy – nadwaga okazała się jednym z efektów ubocznych pandemii.

Na sezon jesienno-zimowy 2021/2022 przewidziano realizację szczepień przeciw grypie przy wykorzystaniu czterowalentnej szczepionki Influvax. Szczepionka Influvax jest wskazana do zapobiegania grypie wywołanej przez dwa podtypy wirusa grypy A oraz dwa typy wirusa grypy B, które są zawarte w szczepionce. Szczepionka jest zgodna z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia – WHO (dla Półkuli Północnej) oraz z zaleceniami Unii Europejskiej.

Lista metropolitalnych punktów szczepień prowadzonych we współpracy samorządów ze Szpitalem Podolany:

Buk – Szkoła Branżowa, ul. Dworcowa 44

Koziegłowy (gm. Czerwonak) – AKWEN, ul. Piłsudskiego 3

Kleszczewo – hala sportowa, ul. Poznańska 2

Komorniki – ośrodek zdrowia, ul. Stawna 7

Konarzewo (gm. Dopiewo) – Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalne, ul. Poznańska 19

Kórnik – OAZA, ul. Krasickiego 1

Luboń – Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Sikorskiego 3

Pobiedziska – Urząd Miasta i Gminy, ul. Kościuszki 4

Swarzędz – Wodny Raj, ul. Kosynierów 1

Śrem – BAZAR, ul. Targowa 2

W powyższych punktach od 30 listopada w wyznaczonych dniach i godzinach będą prowadzone szczepienia przeciw grypie. Terminarz znajduje się w zakładce „Gdzie się zgłosić” i jest na bieżąco aktualizowany. W celu uniknięcia kolejek, które przy wciąż dużym zagrożeniu epidemiologicznym mogą ułatwiać przenoszenie koronawirusa, wprowadzany jest system rejestracji telefonicznej. Numery telefonów znajdują się przy terminarzu.

Od poniedziałku 29 listopada codziennie (g. 8-20) preparat można przyjąć też w siedzibie Szpitala Podolany – ul. Straży Ludowej 37 w Poznaniu.